Minatori qe u be bankier

22/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Dr.Spiro Brumbulli është nga Delvina dhe më 21 shtator mbush 46 vjeç. Pasi përfundoi shkollën e mesme në qytetin e lindjes, u përball me një përvojë të rrallë, që pak intelektualë të këtyre niveleve e kanë provuar: kreu një vit stazh në ish-minierën e kripës, duke punuar me tre turne nën tokë. "Ishte një përvojë e veçantë, – thotë Dr.Brumbulli, përplasja e parë me dallgët e jetës. Kjo më vleu shumë për më vonë." Ndonëse thotë se ishte më […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of