Ministri i Bujqësisë, thirrje fermerëve

27/01/2020 8:06 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMbillni vetëm fidanë të certifikuar   Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi, u bëri thirrje fermerëve që të përdorin vetëm fidanë të certifikuar nga Enti Shtetëror i Farave dhe Fidanëve, sepse vetëm në këtë mënyrë mund të garantohet sasia e prodhimit, por edhe cilësia. Ministri vizitoi në Berat një prej fidanishteve më të mëdha të zonës, ku përgatiten fidanë të hardhisë, ullirit dhe pemëve frutore. “Një mesazh shumë i rëndësishëm për të gjithë fermerët që të marrin fidanë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of