Ministrja Denaj / Apel bizneseve të regjistrohen dhe të hapin llogari bankare

05/08/2019 8:01 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMinistrja e Financave dhe Ekonomisë, znj. Anila Denaj, ka vijuar inspektimet si pjesë e zbatimit të Planit Operacional, në luftë kundër informalitetit. Gjatë verifikimeve të kryera nga strukturat e Hetimit Tatimor, në Tiranë, në orët me aktivitet më të lartë ekonomik është konstatuar se ka përmirësim të dukshëm të treguesve, edhe për shkak të rritjes së ndërgjegjësimit të subjekteve për t’u vetëkorrigjuar. Megjithatë, nuk kanë munguar edhe raste të përsëritjes së vazhdueshme të shkeljeve. “Janë konstatuar shkelje për herë të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of