Miratimi, efekt negativ mbi konkurrencën e lirë

15/02/2016 12:49 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Lorenc Gjoni, drejtor ekzekutiv Dhoma Amerikane e Tregtisë (AmCham)   Në Kuvend do të diskutohen ndryshimet në projektligjin “Për Dhomat e Tregtisë dhe Industrisë”. Cili është qëndrimi i AmCham? Cilat janë pikat më të kontestueshme? Dhoma Amerikane ka bërë të njohur qëndrimin e saj kundër këtij projektligji. Ne mendojmë se në një treg të lirë, biznesi e vendos vetë se ku do të jetë anëtar. Organizatat e biznesit bëhen faktorë nga shërbimet që ofrojnë dhe nga suksesi i veprimtarisë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of