Miratimi nje detyrim ndaj BE-se

29/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Pak kohe me pare Kuvendi miratoi me nje shumice prej 70 votash ligjin e ri “Per te huajt”, ne Shqiperi. Ky ligj u pergatit si nje detyre e vendit tone per Marreveshjen e Stabilizim-Shoqerimit, nga Ministria e Punes, çeshtjeve Sociale dhe Shanseve te Barabarta, Ministria e Brendshme dhe Ministria e Puneve te Jashtme. Sipas hartuesve, ne Nenin 19-te te Kartes Sociale Europiane (Te rishikuar), “E drejta e punetoreve migrante dhe e familjeve te tyre per mbrojtje dhe asistence”, instrument […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of