Miratohet ligji “Për Shërbimet e Pagesave”

04/05/2020 8:10 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBSH: Do të modernizohet ndjeshëm sistemi i pagesave në vend Kuvendi i Republikës ka miratuar ligjin e hartuar nga Banka e Shqipërisë dhe i propozuar nga Ministria e Financave dhe Ekonomisë “Për Shërbimet e Pagesave”. Banka e Shqipërisë theksoi se miratimi i këtij ligji konsiderohet si një arritje shumëdimensionale dhe përmbushje e një sërë angazhimesh të Bankës së Shqipërisë. Më konkretisht, miratimi i ligjit shënon një progres të konsiderueshëm në procesin e integrimit të vendit në Bashkimin Europian, duke përafruar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of