Mirupafshim dolce vita!

22/06/2020 12:27 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Italia e ka të vështirë rihapjen për turizmin. Restorantet ofrojnë menu pa prekje, por turistët vazhdojnë të shmangen   Gaetano Mussini, shefi i një biznesi për marrjen e varkave me qira, anketon disa qindra njerëz, shumë prej të cilëve janë të veshur me rroba të shtrenjta, duke shëtitur për të shijuar motin me diell, ose duke qëndruar të ulur në tavolinat jashtë bareve dhe restoranteve të Portofinos. “Duket sikur jemi kthyer pas në kohë, në vitet 1960”, thotë ai. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of