Mish pa standarde

23/09/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ   Tregu i mishit ne Shqiperi mbetet nje “kasaphane”. Thertoret e ngritura me financimet e Ministrise se Bujqesise nuk po administrohen nga organet vendore duke mbetur te boshatisura. Pakesohen mundesite per investime te reja Therja dhe tregtimi i mishit duket se ka nevoje me shume se vetem financime. Rreth 85 milion leke te investuara gjate vitit te kaluar ne ngritjen e thertoreve kane vlejtur shume pak per te permiresuar kushtet e ketij tregu. Nga me shume […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of