Mishi i përpunuar, pritet zgjerim i shitjeve këtë vit

14/01/2020 9:18 AM 0 komente

Luan Leka, i cili ka në zotërim fabrikën më të madhe në vend të përpunimit të mishit, EHW, parashikon rritje të aktivitetit për këtë vit së paku me 5%. Zoti Leka thotë se përtej vështirësive, që po vijnë nga rritja e kostove të importit, aktiviteti i tij do të zgjerohet edhe në vitin në vijim. Rritja pritet të vijë pjesërisht nga konsumi dhe zgjerimi i tregut të kompanisë. Në fillim të këtij muaji të gjitha fabrikat e përpunimit të mishit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of