Miti i shkrirjeve

07/01/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Christopher Watts Ndersa Banka Amerikane e Shqipërisë (BASH) dhe Banka Italo-Shqiptare (BISH) e pritën Vitin e Ri si institucioni i parë i shkrirë bankar, aktorët e tregut po presin për sinjale, nëse kjo shkrirje ishte një ngjarje qe ndodh vetem nje here – apo nese nje tendence e re po lind ne sektorin bankar shqiptar. Jashte Shqiperise, bashkimet mes bankave kane qene nje tendence e zakonshme per dekaden e fundit. Marreveshjet e brendshme synojne shpesh permiresime te perfitueshmerise: […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of