Mjeshteria e prodhimit te lengjeve

22/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSekretet e teknologjisë së përpunimit të frutave. Si të arrini maksimumin e cilësisë dhe shijes në lëngjet e prodhuara nga shumë fruta. Temperatuara, kombinimi i frutave, përzierja me perimet, konservimi; të gjitha elementët që ju munësojnë të prodhoni një lëng ideal dhe të preferuar nga konsumatori Në pamundësi të konsumit në gjendje të freskët, për shije individuale të njeriut, lindi nevoja e prodhimit të lëngjeve prej frutave dhe perimeve. Kjo teknikë e re për kohën kur u krijua, shpëtoi prej […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of