Mobiliet ndjekin ndërtimin, rritje pas karantinës

09/11/2020 12:33 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShitjet e mobilieve të prodhuara në Shqipëri aktualisht janë 10% më shumë se vjet, pas një rënieje prej 30% në tre muaj karantinë. Aktorët kryesorë të tregut thonë se rikuperimi i shpejtë i sektorit është nxitur nga ritmi i lartë i ndërtimeve të apartamenteve dhe hoteleve. Prodhuesit e mëdhenj parashikojnë bum kërkesash për mobilie në 5 vitet e ardhshme nga hotelet e bregdetit. Punishtet e vogla pranojnë rritje të kërkesës, por thonë se po vuajnë vonesat e pagesave   Dorina […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of