Modelet që po nxisin kthimin e emigrantëve

02/09/2019 8:36 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Në një botë, ku barrierat e lëvizjes janë reduktuar dhe të rinjtë në kërkim të një jete më të mirë dhe më shumë të ardhura janë të prirur të ikin nga vendlindja e tyre, shtete të ndryshme të Europës po synojnë mbajtjen e talenteve, madje dhe kthimin e emigrantëve, nëpërmjet politikave nxitëse. Po ju sjellim dy modele nga Italia dhe Portugalia…     FacebookLinkedinTwitteremailPrint

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of