Modeli i ri i tregut te energjise

15/04/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Nini MANO Koha erdhi. Kete muaj, pritet te publikohen ftesat per privatizimin e Operatorit te Sistemit te Shperndarjes se energjise (OSSH), per t’u mbyllur ne fund te muajit korrik, ndersa deri ne fund te gushtit, perfundon kontrata e shitjes. Hapat paraprake per kete proces tashme jane kryer, por debati vijon per rritjen e te ardhurave nga arketimet dhe ulja e humbjeve te energjise edhe ne prag-privatizim. Nje proces i nisur vitin qe kaloi, u shpejtua ne dy muajt […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of