Modeli i tanishëm shtetëror dhe ekonomik është në fillimin e shthurjes së plotë

29/05/2017 3:45 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Gjergj Buxhuku, administrator i Konfindustria   Ekonomia socialiste është zëvendësuar me sistemin e monopoleve dhe karteleve të sotme, në thelb të njëjta. Autoritetet rregullatore të tregut janë jofunksionale dhe u nënshtrohen vendimeve të ekzekutivit sikur të mos ekzistojnë, shkalla e konkurrencës dhe burimet e rritjes ekonomike janë të shteruara.   Cilat janë pritshmëritë tuaja nga programet ekonomike të Partive kryesore? Për hir të së vërtetës, pritshmëria është e ulët kur vlerëson se në 3 muajt e fundit u zhvillua […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of