Modeli turistik, masivi nuk e përjashton elitarin

30/10/2017 1:09 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Klodiana Gorica, pedagoge në Departamentin e Marketingut dhe Turizmit në Fakultetin e Ekonomisë, Tiranë   Shqipëria nuk është e detyruar të zgjedhë një model turistik që përjashton një tjetër. Larmia e pasurive natyrore, kulturore, kulinare mund të japë mundësinë që turizmi masiv të bashkëjetojë me atë elitar, agroturizmi të jetë një vlerë e shtuar ashtu si kultura apo kulinaria. Pedagogia e Ekonomikut, Klodiana Gorica, shprehet se deri më sot, Shqipëria nuk ka një strategji të mirëfilltë të sektorit dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of