Mollet, tani preferohen te vendit

22/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ Mollët vendase po zënë gjithnjë e më shumë vend në tregun e frutave. Bindja e konsumatorëve shqiptarë që po blejnë mollë të importuara po zbehet kohët e fundit. Një rritje e prodhimit të frutit të këshilluar nga doktori ka sjellë rënie të sasisë së importit. Sipas të dhënava nga Qendra Shqiptare për Tregtinë Ndërkombëtare (ACIT), prej dy vitesh importet e mollës kanë rënë si në vlerë dhe në sasi. Sasia e importuar ra mbi 33% krahasuar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of