Monarkia e Zogut: kur korrupsioni mundi patriotizmin

13/05/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Dashnor Kaloçi Revista Monitor publikon per here te pare disa prej shqetesimeve qe ngrinte shtypi i shkruar ne periudhen e Monarkise se Zogut, ne lidhje me korrupsionin galopant qe kishte mberthyer te gjithe administraten vendore, nga nepunesi me i thjeshte deri te ministri e deputeti. Si dhe nevojen per te luftuar ate fenomen negativ te shoqerise shqiptare, ku gazetari dhe publicisti i njohur i atyre viteve, Nebil çika, i bente thirrje shtypit per te sensibilizuar situaten e krijuar, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of