Video News Monitor

Monitor Ekonomi 13. Intervistë me Ministren e Financave dhe Ekonomisë, znj. Anila Denaj

20/01/2020 9:08 PM 0 komente

Ministria e Financave dhe Ekonomise ka rishikuar rritjen ekonomike per vitin 2019 ne 2.7 %, nderkohe qe le te pandryshuar projeksionet per 2020, ne 4.1 %. Kete e beri te ditur vete Ministrja Anila Denaj ne nje interviste per Kryeredaktoren e Monitor, Ornela Liperi. Gjate kesaj interviste Ministrja tha se per bizneset e prekura nga termeti nuk do te kete pezullim taksash, sic ishte kerkesa e tyre, por po punohet per nje pakete te plote lehtesish. Ne vijim ndiqni intervisten e plote.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of