Video News Monitor

MONITOR EKONOMI 3. Fiskalizimi dhe kostot e shtuara të këtij procesi. Bizneset, me fitimet më të larta, në vend

04/11/2019 8:25 PM 1 koment

Pjesa e parë

120 mijë biznese në të gjithë vendin, nga data 1 prill e vitit të ardhshëm, do të ndryshojnë mënyrën e faturimit dhe raportimit të shitjes ditore tek Tatimet, duke u përshtatur me paketën e re të fiskalizimit.

“Monitor Ekonomi” u ndal në disa biznese në kryeqytet, për të sjellë nga afër një pasqyrim të procesit dhe për të treguar kostot e shtuara për aktivitetet tregtare.

Pjesa e dytë

Bizneset më fitimprurëse në vend, sipas të dhënave zyrtare, janë renditur koncesionet. Pas tyre, janë ato kompani që sigurojnë tendera. Ndërkohë që sipërmarrjet e tjera fitojnë shumë më pak.

Ekspertët e intervistuar nga “Monitor Ekonimi”, analizojnë për të kuptuar se çfarë po ndodh me ekonominë në vend.

1
Komente

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Anonymous Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Anonymous
Guest
Anonymous

super emision