Monitorimi i ri i qeverisë: Siguria mbetet problematike në Koncesionin e Rinasit

28/09/2020 11:04 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQeveria e Shqipërisë ka monitoruar zbatimin e kontratës koncesionare në Aeroportin e Rinasit dhe ka gjetur se kriteri në lidhje me sigurinë mbetet problematik, edhe pse në prill të vitit 2019 në ambientet e Aeroportit, ndodhi një supergrabitje. Nga 11 indikatorët e performancës së kontratës së koncesionit rezulton se, realizimin më të dobët e ka sistemi i sigurisë. Sipas Ministrisë së Financave, që ka monitoruar kontratën, “implementimi i plotë i sistemit të menaxhimit të sigurisë nga koncesioni” u realizua në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of