Mos na paragjykoni: Interesat më të larta se bankat i përgjigjen rrezikut që marrim përsipër

26/10/2020 11:28 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me Akan Ajdini, drejtor i përgjithshëm i Iute Credit    Kriza e COVID-19 ka sjellë tashmë efektet e para në cilësinë e portofolit të institucioneve të mikrofinancës. Akan Ajdini, drejtor i përgjithshëm i Iute Credit, thotë se raporti i kredive me probleme është rritur me rreth 10 pikë përqindje që nga fillimi i krizës. Megjithatë, ai shprehet optimist se kreditimi dhe cilësia e portofolit do të përmirësohen gradualisht, nëse ekonomia nuk do të pësojë goditje të tjera. Sfidë në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of