Motor i vogel per udhetime te medha

30/01/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKonsum i ulet dhe kenaqesi e madhe ne timonin e monovolumit japonez Pas prezantimit të gjeneratës së dytë të Mazda5 në versionet me motor benzine 1.8 litra me 115 kf dhe 2.0 litra me 150 kf, tashmë erdhi koha edhe për versionin që pritet të jetë më i kërkuari: Mazda5 1.6 Diesel. Më i kërkuari sepse sipas përllogaritjeve të kompanisë japoneze, 80% e blerësve të një monovolumi në tregun evropian preferon motorët me naftë. Pra versionet me benzinë shërbyen për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of