Mpaket Shqipëria/ Bien lindjet, rriten vdekjet në tremujorin e parë 2017

03/07/2017 10:53 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShtesa natyrore e popullsisë për tremujorin e parë 2017 pasqyron një rënie me 33,6%, në krahasim me tremujorin e parë 2016. Gjatë kësaj periudhe, numri i lindjeve tejkaloi me 852 numrin e vdekjeve, raportoi INSTAT. Në tremujorin e parë 2017, shtesa natyrore e popullsisë për 12 qarqet e Shqipërisë, regjistron normën më të lartë në Qarkun e Tiranës, ku numri i lindjeve tejkalon me 639 numrin e vdekjeve. Në qarqet Elbasan, Durrës, Dibër, Lezhë dhe Fier, shtesa natyrore është pozitive. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of