Muajt e ardhshëm do të testojnë aleancën e gjerë të OPEC

20/01/2020 3:41 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKjo ka qenë një periudhë e vështirë, sidomos për ata që kanë pasur lidhje me industrinë e naftës. Ndryshimi i klimës kërcënon kërkesën afatgjatë, shkruan The Economist. Gjatë vitit të kaluar, prodhimi i bollshëm, mosmarrëveshjet tregtare dhe frika e një rënieje ekonomike kanë ndikuar në çmimin e naftës së papërpunuar. Më 3 dhjetor, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u tregtuan me 61 dollarë amerikanë për fuçi, rreth 18% më pak në krahasim me nivelin e lartë të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of