Mundësitë për Shqipërinë në ekonominë e re pas COVID-19

15/06/2020 9:20 AM 0 komente

Ballkani Perëndimor dhe Shqipëria mund të gjenden para mundësive të reja për ekonomitë e tyre pas koronavirusit, ashtu sikurse është e pashmangshme pjesa e sfidave. Një webinar i organizuar nga Ambasada Austriake, me pjesëmarrjen e përfaqësuesve nga Shqipëria, Bosnja, Serbia, Kosova dhe prezantimi i një raporti të Institutit për Studime Ekonomike në Vjenë, parashtroi një tablo mbi atë që pritet. Në fjalën e hapjes, ambasadori Christian Steiner theksoi se objektivi drejt Bashkimit Europian për këto vende është një ambicie e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of