Mungesa e tregut po penalizon prodhimin e mbarë

06/07/2020 9:25 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKy sezon ka qenë i mbarë për prodhimet bujqësore, për shkak të reshjeve dhe motit favorizues, por rënia e konsumit prej goditjes së pandemisë po cenon rëndë fitimet e fermave, të cilat këto ditë po shesin nën kosto. Gjysma e fermave shqiptare fitojnë vetëm 500 euro për person në vit, kur të ardhurat që sigurojnë mbijetesën duhet të jenë të paktën5000 euro në vit për dy punonjës. Prodhuesit, përpunuesit dhe eksportuesit thonë se bujqësia shqiptare vuan pasojat e mungesës së […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of