Mungesa energjise dyfishohen kostot

22/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Mosprodhimi i lëndës së parë në vend, si dhe mungesa e energjisë elektrike, janë dy problemet që shqetësojnë sot industrinë e vajit në vend. Aktualisht, ndërmarrjet e vajit në vend importojnë vaj të papërpunuar (grexho) dhe e përpunojnë atë duke e kthyer në vaj ushqimor. Ndërmarrjet që merren me përpunimin e vajit vegjetal punojnë pothuajse të gjitha më lëndë të parë importi. Edhe një tentativë e dy viteve më parë për ta marrë lëndën e parë brenda në vend […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of