Mungese reagimi nga politikat qeveritarer!

28/04/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ne te gjithe boten tashme eshte e veshtire te fshihen sinjalet e krizes. Vendet e zhvilluara po vuajne ende krizen e kredive, ndersa ato ne zhvillim jane me shume te shqetesuara per rritjen e inflacionit, ku shtrenjtimi i çmimeve te ushqimeve ka shkaktuar deri dhe protesta te shumta. Fondi Monetar Nderkombetar dhe Banka Boterore sa vijne e po i shtojne paralajmerimet per situaten dhe keshillat per menyrat e reagimit, duke ulur madje dhe parashikimet per rritjen ekonomike boterore. Gazetat […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of