Mungon vetem r bursa

11/08/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ersuin Shehu Kuadri ligjor për funksionimin e bursave është më i plotë, ndonëse tregu i kapitaleve vazhdon të mos funksionojë Ligji i miratuar se fundmi “Per Titujt” sjell per here te pare nje kuader rregullator te plote per funksionimin e burses dhe tregtimin e letrave me vlere ne pergjithesi. Ligji parashikon kushtet dhe rregullat e tregtimit te te gjithe llojeve te instrumenteve financiare, duke filluar nga aksionet, obligacionet, bonot e thesarit, deftesat tregtare. Emetues te letrave te borxhit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of