Nafta, cmimi nuk frenon konsumin

17/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ersuin Shehu Megjithese karburantet po shtrenjtohen, konsumi i tyre vazhdon te rritet. Sipas te dheave nga Instat, konsumi i dukshem i karburanteve per tremujorin e trete te vitit 2007 arriti ne 1.8 miliard hektolitra, qe do te thote 16.3% me shume karburant i konsumuar krahasuar me tremujorin e dyte te ketij viti dhe 1.5% me shume krahasuar me tremujorin e trete te vitit te kaluar. Kjo tendence mbeshtetet plotesisht edhe nga tregtaret e karburanteve. Sipas tyre, shitjet nuk […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of