Nafta kryeson uljen e cmimeve te mallrave

07/05/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Një rënie rekord në rritjen e çmimeve të naftës udhëhoqi shitjen më të thellë të produkteve në dy vite, teksa investitorët u larguan nga tregjet, si rrjedhojë e shqetësimeve në rritje për fuqinë e rimëkëmbjes globale. Investitorët, javën e kaluar, u larguan nga produktet që kuotohen në dollarë, pasi në SHBA u publikuan të dhëna më të dobëta sesa priteshin lidhur me punësimin dhe Jean-Claude Trichet, presidenti i Bankës Qendrore Europiane, sinjalizoi se një rritje e normave të interesit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of