Nafta ulet sërish, arrin 59.02 dollarë për fuçi

20/03/2019 9:35 AM 0 komente

Çmimet e naftës mbahen afër nivelit katër-mujor, ndikuar nga pritshmëria që OPEC do të vazhdojë shkurtimet e prodhimit deri në fund të vitit dhe nga të dhënat nga Instituti Amerikan i Naftës (API), të cilat treguan një përllogaritje të papritur për stokun e papërpunuar.

Të dhënat e Texas Intermediate (WTI) treguan nivelin në 59.02 dollarë për fuçi, pasi preku më të lartën që nga nëntori në 59.57 dollarë të martën.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of