Nafta, ulja e çmimeve rriti normat e fitimit

02/11/2020 12:18 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nafta është sektori që xhiron më shumë para në vend. Gati 20 operatorë të tregtimit të karburanteve përfshihen në renditjen e 200 më të mëdhenjve sipas të ardhurave (nga të cilët katër në dhjetëshen kryesore), duke qarkulluar rreth 1.5 miliardë euro. Por, në renditjen tjetër “Monitor 200, sipas fitimeve”, sipërmarrësit e naftës renditen shumë më poshtë. Ata janë me pikatore dhe raportojnë norma shumë të ulëta kthimi, 0.5-3%, duke qenë sektori më pak fitimprurës në ekonomi. Në tregun e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of