Nafta vazhdon rritjen, shtrenjtohet dhe sheqeri

24/06/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint çmimet e kakaos ne New York kane shenuar nivelet e tyre me te larta ne 28 vjet si rrjedhoje e shqetesimeve ne lidhje me sasine dhe cilesine e prodhimit te ketij viti nga Bregu i Fildishte, prodhuesit me te madh ne bote te kakaos. Fermeret vendas jane raportuar per kushte atmosferike me rreshje te shumta shiu, por çmimet e kakaos jane rritur nga frika se prodhimi eshte demtuar nga insektet dhe semundjet. Keshtu kakoja ICE per dergesat e shtatorit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of