Navigimi, nje hap para me rrjetet e levizshme

25/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint "Kush jam, nga vij dhe ku shkoj ": nga tri pyetjet më të thella të filozofisë perëndimore, dy prej tyre mund të marrin përgjigje. Falë teknologjive të reja të gjeolokalizimit mund të përftohet edhe ky informacion. E reja nuk vjen nga sistemet, të cilat përdorin eskluzivisht satelitin Gps. Teknologjia satelitore lindi falë studimeve gjatë “luftës së ftohtë” dhe u bë publike gjatë viteve ’90-të dhe lejon që të individualizohet me saktësi marrësi, me kushtin e vetëm që të mos […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of