Ndarja e kompanive te medha

10/04/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Për javë të tëra kanë qarkulluar spekulimet se “Pfizer”, kompania farmaceutike më e madhe në botë, do të ndahet në pjesë, një veprim ristrukturimi i njohur si gjenerim idesh, shkruan The Economist. Firma po shqyrton zvogëlimin e saj në atë çfarë Ian Read, shefi i saj, e quan “qendra e risive”, duke krijuar njësi të reja, jo vetëm katër nga ndarjet e saj më të vogla jofarmaceutike (ushqimin, shëndetin e konsumatorit, shëndetin e kafshëve dhe bërjes së kapsulave), por […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of