Ndarja e OSHEE, roli i Furnizuesit të Tregut të Lirë në procesin e liberalizimit

12/11/2018 1:32 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ndarja e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike duket të jetë një hap para, edhe në ndihmë të procesit të liberalizimit. Kompania mëmë OSHEE regjistroi në prill të këtij viti tre kompani të tjera nën vete, siç ishin Operatori i Sistemit të Shpërndarjes, Furnizuesi i Tregut të Lirë dhe Furnizuesi i Shërbimit Universal. Të tria këto kompani do të kenë në fokus aktivitete të ndryshme, ndërkohë pritet që ndarja e llogarive dhe aseteve të finalizojë gjithë procesin, por kjo […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of