“Ndarje në kohën e Koronës”

30/03/2020 12:20 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Deputetët e Kuvendit të Kosovës votuan mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti. Me votimin e këtij mocioni, Qeveria Kurti mbetet në detyrë, si qeveri në dorëheqje, ndërkohë që fillojnë procedurat për formimin e qeverisë së re të Kosovës. Mocioni i mosbesimit nisi nga partnerja e koalicionit qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe u mbështet edhe nga partitë opozitare. Kurti zyrtarisht në pushtet qëndroi vetëm 50 ditë.   Nga Prishtina, Fatos Shala Albin Kurti, nga […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of