Nderhyrje te Qeverise, apo liberalizim i tregut

12/02/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint A eshte zgjidhje nderhyrja e shtetit Efekti Per aq kohe sa profesionistet pranojne se rritja e çmimit te bukes, vajit dhe ndonje produkti tjeter, vjen si rezultat i importimit te inflacionit te grurit, miellit, vajit ose lules se diellit etj., per shkak te prirjes mbareboterore, nuk ka shanse qe, qeveria me nderhyrjen e saj te arrije te frenoje rritjen e çmimit   Lehtesi fiskaler! Perjashtimi nga tatimet dhe tarifat doganore per disa mallra eshte nje politike e vjeteruar, e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of