Ndërmarrjet e huaja dhe të përbashkëta- 2018

30/12/2019 12:21 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë vitin 2018, ndërmarrjet e huaja e të përbashkëta që operojnë në territorin e Republikës së Shqipërisë janë 6.259, ndërsa në fund të vitit 2017 ishin 6.295 ndërmarrje. Në vitin 2018 ndërmarrjet me origjinën nga shtetet e Bashkimit Evropian zënë 2,5 % të ndërmarrjeve aktive gjithsej në Shqipëri, dhe 64,8 % të ndërmarrjeve të huaja dhe të përbashkëta. Ndërmarrjet me origjinë nga shtetet e Ballkanit Perëndimor përfaqësojnë 10,3 % dhe ndërmarrjet me origjinë nga shtetet e tjera zënë 24,9 % […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of