Ndermjetesimi: Si po zgjidhen konfliktet pa gjyq

27/05/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Jane 43 raste konfliktesh tregtare qe kane arritur te zgjidhen pa gjyq gjate muajve te fundit ne qytetet e Tiranes, Beratit dhe Korçes. Bizneseve, -qe kishin probleme me veprime shkembimi, akte te sipermarrjeve industriale te ndertimit si dhe veprime te perfaqesuesve tregtare midis tyre-, iu ofrua ndermjetesimi, si nje zgjidhje alternative e mosmarreveshjeve, para se ata t’i drejtoheshin gjykates. Pikerisht nje projekt i Korporates Financiare Nderkombetare (IFC- pjese e grupit te Bankes Boterore) per zgjidhjen alternative te mosmarreveshjeve, ne […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of