Ndërron jetë një tjetër paciente nga koronavirusi, tre viktima në 24 orë

27/03/2020 10:39 PM 0 komente

Në 24 orë janë shënuar tre viktima në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë njofton se mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një paciente 52-vjeçare nga Vlora, e konfirmuar me COVID-19.

“52-vjeçarja ishte e shtruar prej katër ditësh në spitalin infektiv në QSUT, ndërsa dy ditët e fundit gjendja e saj ishte rënduar dhe po trajtohej në terapi intensive. Pavarësisht përpjekjeve të stafit mjekësor, pacientja që vuante nga hipertensioni, nuk arriti të mbijetojë.”

52-vjeçarja është viktima e nëntë e prekur nga COVID-19 në Shqipëri.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of