Ndertimi hedh syte nga eksporti

30/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ Rofix: pesëfishon kapacitetin e prodhimit të materialeve të ndërtimit në vend. Me rritjen e kapacitetit prodhues, fabrika e prodhimit të materialeve të ndërtimit i drejtohet tregut fqinj Tregu “i etur” i ndërtimeve në Shqipëri ka arritur të sjellë në vend investitorë të huaj, specialistë në prodhimin e materialeve të ndërtimit dhe po i rrit ata duke u mundësuar realizimin e eksporteve drejt vendeve fqinje. Një nga fabrikat e prodhimit të materialeve të ndërtimit u ngrit në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of