Ndertuesit ne Kosove nen ankthin e krizes

30/06/2009 12:00 AM 0 komente

Nuk ka më shumë para për blerjen e banesave dhe trojeve. Kanë rënë kërkesat për kreditimin e ndërtimit. Oferta sadoqë duket se po varfërohet, megjithatë çmimet nuk pësojnë ulje. Më të kërkuara janë banesat e vjetra. Shpresa për gjallërimin e tregut të ndërtimeve mbetet stina e verës, kur ndoshta emigrantët e rrisin kërkesën Nga Ibrahim Rexhepi Kompanitë ndërtuese nuk përjetojnë njësoj mungesën e parasë dhe krizën financiare që reflektohet në Kosovë. Disa thonë se nuk ka rënë ritmi i punës, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of