Ndertuesit: Sa mire te investosh jashte vendit!

23/10/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDrejtuesit e kompanive te ndertimit tregojne ecurine e investimeve ne shtetet e huaja. Me pak burokraci, me shume rregull dhe korrektesi nga autoritetet shteterore jane faktoret pozitive qe joshin biznesmenet shqiptare Nga Laura Cela Nëse në Shqipëri, ndërtimi është në vështirësi, duke i shtuar pakënaqësitë për sipërmarrësit e këtij sektori, kjo duket se nuk ndodh për ata që kanë investuar jashtë vendit. Sipas të dhënave nga drejtues kompanish që i kanë shtrirë ndërtimet e tyre në shtete të ndryshme, shitjet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of