Ndikimi i taksave ne vleren e kompanise: eksperimenti hungarez

13/11/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Si një rregull i përgjithshëm, një taksë më e lartë redukton fluksin e rrjedhës së parasë së kompanisë, si rrjedhojë redukton vlerën e kompanisë dhe anasjelltas. Gjithsesi, efektet nuk janë gjithmonë kaq të thjeshta. Pa dashur të hyjmë në politikat e ndryshimeve të propozuara në regjimin e taksave hungareze, këto ndryshime janë dramatike dhe ofrojnë mundësinë për një rast shumë interesant se si ndryshimet në regjimin e taksave mund të ndryshojnë vlerësimin e kompanive. Për ta thënë shkurt, qeveria […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of