Ndodhi per here te pare r

15/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Kohet e fundit, nje operacion i suksesshem i policise shqiptare i quajtur “Matriks 4” arrestoi 17 persona si anetare te nje grupi “hackers” qe dyshohet se kishin vjedhur nepermjet kartave bankare 2 milion euro VISA dhe MasterCARD ne 400 raste nderhyrjesh ne banka. Eshte hera e pare qe ndodh ne Shqiperi dhe natyrshem policia dhe prokuroria duhen pergezuar pasi ndoshta nga nje investigim ose denoncim i rastesishem u zbulua aktiviteti i nje grupi dhe, me deklaraten per shtyp, tek […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of