Ndryshime të vazhdueshme në politikën italiane

26/08/2019 8:22 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Asgjë nuk mund të parashikohet me saktësi për të Dy nga Kryeministrat e fundit të Italisë, Silvio Berlusconi dhe Matteo Renzi, u përballën me vështirësi pikërisht në momentin kur shumë mendonin se ata mund të bënin gjithçka që dëshironin. (Renzi dëshironte të ndryshonte Kushtetutën, ndërsa Berlusconi t’i jepte jetë një partie jo të zakonshme). Tani Matteo Salvini, drejtuesi i Ligës populiste të Veriut, dëshiron të “heqë qafe” partnerët e tij të koalicionit të Lëvizjes anti-establishment, Pesë Yjet (M5S), të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of