Ndryshojnë rregullat për Regjistrin e Kredive

18/01/2021 8:30 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me Deniz Deralla, drejtor i Departamentit të Mbikëqyrjes në Bankën e Shqipërisë   Individët dhe bizneset do të kenë akses në të dhënat e tyre. Me rregulloren e re, bankat do të mund të bëjnë kërkime në regjistër, edhe në rastet kur nuk ka një aplikim për kredi nga klientët. Në fillim të muajit dhjetor, Banka e Shqipërisë miratoi rregulloren e re për funksionimin e Regjistrit të Kredive. Në një intervistë për revistën “Monitor”, drejtori i Departamentit të Mbikëqyrjes, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of